léto

4. july 2018 at 18:06 | lithi |  věci, co nejsou obrázky
léto je... složité.

prázdniny ke mě nikdy nebyly příliš něžné, vždy mi něco vzaly nebo mě nechaly se rozpadat zalezlou doma - na druhou stranu to vždycky byl odpočinek od školy, od spolužáků, se kterýma jsem se navzájem nesnášela, od práce, kterou jsem nezvládala. nejvhodnější slovo, co mě k tomu napadá, je bittersweet.

prázdniny nikdy nejsou šťastné pro děti ze... "složitých" rodin. je to snazší, pokud je alespoň ta škola v pořádku, ale já jsem si někdy kolem desíti let začala kopat hrob a do konce základní školy nepřestala. škola nikdy nebyla bezpečná.
a teď, jakmile nemám něco, čeho se zachytit - tento rok mi opět prázdniny něco vzaly, a (možná marně) doufám, že to vrátí zpátky - tak tápám kolem sebe po nějaké rutině, pro možnosti nebýt neustále doma, po možnosti prokázat, že nejsem k ničemu člověk.

bohužel mi nic nestačí.
 


Comments

1 fosteryblackmoon | Email | Web | 8. july 2018 at 15:06 | React

Moje prázdniny také nejsou jako v bavlnce, bohužel. Kvůli mě jsme museli s rodiči k moři (kam nás poslali doktoři, aby bylo mé tělo zdravější), kde to nebylo pro mě příjemné a po příjezdu domů mi diagnostikovali alergii na slunce. Mou jedinou alergii. Zároveň i tak, jak to máš ty... Nechci být neustále doma kvůli rodině, bohužel, nejde to, musím... Prázdniny mi vzaly svobodu.

A co vzaly prázdniny tobě?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama